Aktuality

detail kytky

Změna povinné minimální výše plnění v oddlužení splátkovým kalendářem

Datum: 4. 9. 2017
Autor: Mgr. Miroslava Zápotočná, LL.M.

Často se na nás v poslední době obracíte s dotazem na novelu insolvenčního zákona, o které se znovu ve větší míře hovoří v médiích. Změny v legislativě velmi pečlivě sledujeme a rádi bychom Vám touto cestou sdělili, jak se věci mají.


detail knihy na stole

Novela insolvenčního zákona cílí na ochranu dlužníků

Datum: 4. 9. 2017
Autor: Mgr. Miroslava Zápotočná, LL.M.

1. 7. tohoto roku vešla v účinnost novela, která za dobu existence zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon) přinesla prozatím největší změny průběhu insolvenčního řízení a zejména pak oddlužení, kterému se budeme dále věnovat.


obraz hmyzu moderní

Zrušení vízové povinnosti pro Ukrajinu

Datum: 23. 6. 2017
Autor: Mgr. Miroslava Zápotočná, LL.M.

Od 11. června 2017 je zrušena vízová povinnost pro Ukrajince cestujících do Schengenského prostoru, a to včetně České republiky. Zrušení vízové povinnosti je omezeno délkou pobytu, která nemůže přesáhnout 90 dnů v průběhu 180 dní. Bezvízový styk je mimo délky pobytu dále podmíněn vlastněním biometrického pasu.


kytka na stole detailně

Rodičovský příspěvek pro vícerčata a zrychlené čerpání rodičovského příspěvku

Datum: 18. 6. 2017
Autor: Mgr. Miroslava Zápotočná, LL.M.

Poté, co novela zákona o státní sociální podpoře prošla poměrně bouřlivým a dlouhým legislativním procesem, byla v červnu 2017 senátem schválena. Pokračovala k podpisu prezidenta republiky, který ji podepsal dne 21. 6. 2017. Novela zákona tak vejde v účinnost 1. 1. 2018.


police se šanony v kanceláři

Jak získat povolení k dlouhodobému pobytu v ČR a jak na změnu účelu pobytu?

Datum: 2. 6. 2017
Autor: Mgr. Miroslava Zápotočná, LL.M.

Od roku 2015 spolupracujeme s Centrem na podporu integrace cizinců pro Kraj Vysočina, kde prostřednictvím Mgr. Štěpána Brunclíka a Mgr. Miroslavy Zápotočné, LL.M. poskytujeme právní poradenství pro cizince z třetích zemích.


časopis buletin detail

ADKINS Legal, s.r.o. se představuje

Datum: 1.6.2017
Autor: Mgr. Kristýna Machová Zoufalá, LL.M.

Nápad spojit síly a právní dovednosti samostatně fungujících a dlouhodobě spolupracujících advokátních kanceláří se zrodil v prosinci 2016. A nezůstalo jen u nápadu. Spojila se tak pražská Advokátní kancelář Brunclík & Štefánik s pobočkami v dalších městech spolu s Advokátní kanceláří Mgr. Josefa Zemana v Trutnově.


Kontaktujte nás
Jméno a příjmení: *

E-mail: *

Telefonní číslo: *

Pole označená hvězdičkou * jsou povinná

Kvůli čemu se na nás obracíte?

Vaše zpráva:

Pole označená hvězdičkou * jsou povinná